Kurs golfa: Pięć strategii, które pomogą Ci osiągnąć sukces w następnej grzeCzy jesteś golfistą, który nie może uzyskać dość gry? Albo jesteś kimś, kto został zaproszony do przyłączenia się do klubu golfowego, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeśli należysz do jednej z tych kategorii, mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Golf wraca w modzie i jest bardziej popularny niż kiedykolwiek. Gra nigdy nie była bardziej dostępna niż teraz. Wiele osób inwestuje w swoje własne greeny w domu, aby mogli ćwiczyć kiedy tylko chcą. Jeśli jeszcze nie próbowałeś swoich sił w tej klasycznej grze, teraz jest na to idealny czas. Ale jak upewnić się, że Twoja następna gra w golfa pójdzie dobrze?

Uderzenie piłki

Gra w golfa zaczyna się od dobrego swingu. Jeśli masz zły swing od samego słowa, będzie to prawie niemożliwe, aby grać dobrze. Na szczęście, możesz nauczyć się trafiać w piłkę całkiem dokładnie w krótkim czasie. Musisz tylko być w stanie skupić się na właściwych rzeczach. Golfistów często mają tendencję do swing zbyt wcześnie. Jeśli zamachniesz się zbyt wcześnie, prawie na pewno uderzysz piłkę zbyt mocno. I to jest ostatnia rzecz, którą chcesz. Chcesz uderzyć piłkę z miękkim dotyku. W ten sposób będzie podróżować dalej, zanim wyląduje. Innym częstym błędem jest swing zbyt wolno. Jeśli jesteś swing zbyt wolno, twoje ciało będzie napięta i nie będzie w stanie uderzyć piłkę z prawdziwą mocą. Aby uniknąć tych błędów, musisz skupić się na swoim chwycie, pozycji stóp i postawie ciała.

Czego szukać w butach do golfa

Golf to bardzo fizyczna gra. Aby grać jak najlepiej, musisz być w najlepszej kondycji fizycznej. A jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić jest noszenie odpowiednich butów. Pomogą Ci one łatwo biegać, skakać i poruszać się po polu. Będą również w stanie wspierać twoje ciało, gdy wykonasz swing. Bez względu na to, jakie buty nosisz, muszą to być buty do golfa. Buty do golfa są zbudowane z grubymi, trwałymi podeszwami, które mogą wytrzymać zużycie pola golfowego. Oferują one doskonałą przyczepność zarówno na mokrych, jak i suchych powierzchniach, ponieważ są zaprojektowane tak, aby były wyjątkowo lepkie.

Upewnij się, że twoja przyczepność jest świeża

Dziwny, ale prawdziwy fakt o golfie jest taki, że najważniejszym kijem w twojej torbie jest tak naprawdę twój putter. A uchwyt jest tym, co trzyma putter razem. Przez długi czas, golfiści po prostu owijali swoje uchwyty taśmą. Ale lepkość taśmy faktycznie powodowała, że ich ręce się pociły. Aby tego uniknąć, używaj świeżego uchwytu dla każdej gry. Jeśli uchwyt jest stary, stanie się zbyt lepki. A świeży uchwyt jest idealny do golfa, ponieważ daje najlepszy poziom lepkości. Jeśli używasz uchwytu z taśmy, możesz zmyć stary klej odrobiną ciepłej wody. Następnie możesz nałożyć nowy uchwyt. Świeży uchwyt zapobiegnie poceniu się rąk. I sprawi, że Twoje putty będą bardziej spójne.

Sprawdź stan swoich kijów

Golf to gra, która w dużej mierze opiera się na narzędziach pracy. A najważniejszym narzędziem w Twojej torbie są kije. Jeśli nie jesteś pewien, w jakim stanie są Twoje kije, mogą one negatywnie wpłynąć na Twoją grę. Powinieneś sprawdzić stan swoich klubów przed każdą grą. W ten sposób możesz zauważyć wszelkie uszkodzenia, które wymagają naprawy. Jeśli nie masz czasu na naprawy, możesz wypożyczyć kluby. ## # Don't forget to stretch Dobra rozgrzewka jest niezbędna w każdym sporcie. Dostaje twoje mięśnie gotowe do gry i pomaga zapobiegać kontuzjom. Szczególnie ważna jest rozgrzewka podczas gry w golfa. To dlatego, że golf jest grą bardzo wymagającą fizycznie. Jeśli nie rozgrzejesz się przed grą, będziesz miał większe ryzyko kontuzji. A Twoja wydajność ucierpi, ponieważ Twoje mięśnie nie będą gotowe na obciążenia związane z grą. ## # Bring a caddy along with you Caddy nie jest tylko dla golfistów. Dobrym pomysłem jest zatrudnienie go, jeśli jesteś początkujący. Caddy może pomóc ci w wielu różnych zadaniach. Może chodzić z tobą, pomóc ci wybrać kije i śledzić piłki, które uderzasz. Dobry caddy może zrobić ogromną różnicę w Twojej grze. Może on wyjaśnić zasady, pomóc Ci poprawić technikę i wskazać Twoje mocne i słabe strony. Caddy jest jak dodatkowy zestaw oczu na polu golfowym. Może pomóc Ci uniknąć niebezpieczeństw i znaleźć najlepszą linię do greenu. Caddy jest opcjonalnym dodatkiem, który nie jest wymagany przez zasady. Ale jest to świetna inwestycja, jeśli dopiero zaczynasz. ## Słowa końcowe Golf to trudna gra, która wymaga wielu umiejętności, cierpliwości i praktyki. Ale z tych pięciu strategii w umyśle, będziesz w stanie poprawić swoją grę i mieć więcej zabawy w tym samym czasie. Więc chwyć swoje kije i idź uderzyć linki.