Poradnik zakupu klubu golfowego: Co warto wiedzieć przed zakupemPrzed rozpoczęciem wyceny klubów golfowych, to dobry pomysł, aby zapoznać się z różnymi rodzajami klubów dostępnych. Istnieje mnóstwo różnych marek, modeli i punktów cenowych do wyboru - co sprawia, że jest to onieśmielające zadanie dla każdego początkującego golfisty. Ten przewodnik po zakupach poprowadzi Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem nowego zestawu kijów golfowych. Będziemy pokrywać wszystko od grafitu vs. wałów stalowych do typów główek i więcej. Jest wiele do wiedzenia przy zakupie swojego pierwszego zestawu kijów golfowych, zwłaszcza jeśli będzie to Twoja pierwsza inwestycja w nie. Przyjrzyjmy się dogłębnie temu, co trzeba wiedzieć o zakupie kijów golfowych przed dokonaniem tego zakupu...

Jaka jest różnica między grafitowymi i stalowymi kijami golfowymi?

Kiedyś było tak, że wszystkie kije golfowe były wykonane ze stali i były bardzo ciężkie. Ale te czasy są już za nami dzięki pojawieniu się grafitowych kijów golfowych. Obecnie grafit jest najpopularniejszym materiałem na trzony kijów. Stal jest nadal używany, zbyt, ale to zwykle dla tańszych klubów. Wały stalowe są elastyczne i mogą pomóc w zwiększeniu prędkości swingu. Są również bardziej trwałe, ale droższe i cięższe. Wały grafitowe są sztywniejsze i mogą zmniejszyć prędkość wymachu. Są również lżejsze, tańsze i bardziej wytrzymałe. Ważną rzeczą przy zakupie nowych klubów golfowych jest upewnienie się, że rozmiar głowy pasuje do Ciebie. To określi, jaki typ wału potrzebujesz.

Materiał trzonu: Najważniejsza część klubu

Trzon twojego kija golfowego jest najważniejszą jego częścią. Decyduje on o mocy, kontroli i dokładności Twojego strzału w golfa. shaft jest tym co łączy główkę kija golfowego z uchwytem kija golfowego, więc shaft jest najważniejszą częścią wszystkich kijów golfowych. Elastyczność wału pochodzi z jego materiału, więc to ma sens, że prawidłowy wybór materiału jest ważne w konstrukcji klubów golfowych. Wały klubów golfowych są zazwyczaj wykonane z grafitu lub stali.

Rodzaje główek klubowych

Główka Twojego kija ma duży wpływ na jakość i spójność uderzeń. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego typu główki. - Standard - Znany również jako "konwencjonalny" klub, standardowe kluby golfowe są świetne dla początkujących, którzy szukają najlepszych klubów golfowych dla początkujących. Konstrukcja klubu jest prosta i niezawodna. Możesz oczekiwać wysokiej jakości, trwałego klubu z rozsądnym tagiem cenowym.

  • Mid - mal Swoosh - kluby Mid mal swoosh są zaprojektowane tak, aby zapewnić lepszą kontrolę i spójność twoich strzałów. Jest to spowodowane konstrukcją głowicy w kształcie młotka, która różni się od standardowego kształtu głowy klubu. Kluby Mid mal są zazwyczaj świetną opcją dla średniozaawansowanych golfistów, którzy chcą poprawić swoją grę i szukają lepszych klubów golfowych.
  • Mallet - kluby golfowe z głowicą mallet są przeznaczone dla zaawansowanych graczy. Kluby Mallet mają mniejszą kontrolę niż standardowe kluby golfowe i są generalnie najlepsze dla profesjonalnego golfisty, który szuka większej mocy w swoim strzale.

Inne rzeczy do rozważenia przy zakupie nowych kijów golfowych

  • Loft - Loft odnosi się do kąta lica klubu, gdy adresujesz piłkę golfową. Loft twoich kijów golfowych określi jak wysoko lub nisko piłka wystrzeli z lica, kiedy ją uderzysz. Niżej położone kije będą miały wyższy start, podczas gdy wyżej położone kije będą miały niższy start.
  • Długość - Długość kijów golfowych powinna być oparta na Twoim rozmiarze. Dłuższe kije golfowe są generalnie lepsze dla wyższych graczy, podczas gdy krótsze kije golfowe są lepsze dla niższych graczy.
  • Waga - Nie chcesz nosić kijów, które są dla Ciebie zbyt ciężkie. Będziesz miał problemy z uzyskaniem odpowiedniej prędkości za swoim strzałem i prawdopodobnie będziesz mniej konsekwentny. Waga kija powinna być oparta na Twojej sile i umiejętnościach.
  • Najlepszym sposobem na określenie rozmiaru uchwytu jest wypróbowanie różnych rozmiarów. Rozmiar uchwytu jest ważny, ponieważ określa on, jak dobrze jesteś w stanie trzymać kij. Jeśli masz słaby uchwyt, prawdopodobnie będziesz miał niespójne strzały.
  • Wypróbuj różne uchwyty i zobacz, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. W ten sposób upewnisz się, że rozmiar uchwytu jest odpowiedni do rozmiaru Twojej dłoni.

Zakup nowych kijów golfowych nie musi być kłopotliwy!

  • Określ swoją prędkość swingu - Zacznij od określenia swojej prędkości swingu za pomocą klubu golfowego kalibrowanego prędkości piłki. Możesz również użyć aplikacji takich jak Swing Scan lub Swing Solt.
  • Określ swój typ swingu - Kiedy już znasz swoją prędkość swingu, znasz swój typ kija. Szybsza prędkość swingu prawdopodobnie sprawi, że będziesz miał kij mocniejszy o jeden lub dwa stopnie. Możesz również określić swój typ swingu, aby poznać typ kija, który będzie dla Ciebie najlepszy.
  • Określ swój typ strzału - Twój typ strzału jest określany przez wysokość piłki golfowej od czoła kija. Niskie uderzenie spowoduje uderzenie piłki bliżej ziemi, podczas gdy wysokie uderzenie spowoduje uderzenie piłki wyżej w powietrzu. Twój typ strzału określi loft Twoich kijów golfowych.

Zakup nowych klubów golfowych może być ekscytujący, ale ważne jest, aby wiedzieć, czego szukasz. Jest z pewnością wiele do rozważenia przy zakupie nowych kijów golfowych, ale jeśli znasz swoją prędkość swingu, typ swingu i typ strzału, będziesz na dobrej drodze do podjęcia świadomej decyzji.