Dlaczego powinieneś oddać swoje kije golfowe do serwisu: 4 powody, aby utrzymać kije w najlepszej formieGolf nie jest tanim sportem. Od zakupu nowych kijów do wynajęcia osobistego caddy, przekonasz się, że twoje wydatki będą się piętrzyć z każdą rundą, w którą grasz. Jeśli jesteś jak większość golfistów, prawdopodobnie nie masz więcej niż jeden zestaw kijów i lasek z tobą, kiedy idziesz na swoje wycieczki. Oznacza to, że jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, takie jak luźna głowa lub wygięty wał, te kluby nie idą z tobą. Zamiast tego zostają w domu, dopóki nie zostaną naprawione przez profesjonalistów, którzy wiedzą, jak dbać o tak delikatne instrumenty. Na szczęście dla nas wszystkich, istnieje wiele renomowanych miejsc, aby uzyskać nasze kije golfowe serwisowane i konserwowane tak, że są one w tip-top kształcie, gdy potrzebujemy ich ponownie - czy to tego samego dnia lub innego dnia w dół drogi. W tym wpisie wymienimy 4 powody, dla których warto regularnie serwisować swoje kije golfowe oraz wskazówki, gdzie najlepiej to robić.

Będą lżejsze i łatwiejsze do wymachu

Wielu golfistów doświadczyło uczucia cięższej główki kija podczas rundy i wie, jak trudne może być oderwanie piłki od ziemi, gdy podnosisz główkę, która waży więcej niż reszta kija. Ta ciężkość może być spowodowana kilkoma rzeczami. Pierwszą z nich jest to, że rowki w czole Twojego kija są wypełnione trawą i brudem, które można łatwo zetrzeć. Drugim powodem jest to, że trzon jest wygięty lub główka jest luźna. Jeśli Twój kij jest wygięty lub główka jest luźna, najlepiej naprawić go jak najszybciej. W ten sposób można wrócić do swingu z lekkimi, łatwymi w użyciu kijami.

Pomogą Ci utrzymać piłkę przed zbyt daleko

Jeśli twoja piłka golfowa odrywa się od ziemi i przelatuje obok flagi co drugi strzał, to czas, aby sprawdzić swoje kije. Istnieje kilka rzeczy, które mogą być przyczyną tego, w tym małe pęknięcie w twarzy klubu. Jest to stosunkowo łatwe do naprawienia i można to zrobić na miejscu. Inną przyczyną pomijania piłki może być wygięty wał. Podczas gdy pęknięcie jest bardziej widoczne gołym okiem, wałek może być wygięty w taki sposób, że powoduje to, że piłka schodzi pod kątem, wysyłając ją na dzikim hopie.

Jeśli masz ten problem i wiesz, że twoje kije nie są wygięte, możesz chcieć je ponownie uchwycić. Możliwe, że uchwyt nie jest wystarczająco ciasny i powoduje, że piłka przeskakuje. Inną możliwością jest to, że używasz zbyt dużo taśmy do chwytów i tworzy ona zbyt duże tarcie.

Będziesz w stanie uderzyć piłkę bardziej prosto

Kiedy główka kija golfisty jest zbyt daleko od jego ciała, piłka wychodzi pod kątem zamiast prosto. Jest to często problem dla ludzi, którzy dopiero zaczynają grać w golfa lub którzy podnoszą cięższą główkę kija. Jest to również coś, co może się przydarzyć doświadczonym graczom, jeśli zapomną od czasu do czasu sprawdzić i dokręcić swoje kije. Jeśli Twoja główka klubowa jest zbyt daleko od Ciebie, zwykle możesz ją wyregulować. Na końcu trzonu znajduje się pokrętło, które można dokręcić, aby zbliżyć główkę do siebie. Uważaj jednak, bo możesz je zbyt mocno dokręcić i stworzyć odwrotny problem. Jeśli główka kija jest zbyt blisko Ciebie, możesz poluzować pokrętło, aby ponownie ją odsunąć.

Będziesz chronić drogie części swojego klubu

Innym dobrym powodem, aby uzyskać swoje kluby utrzymane lub naprawione, jest to, że będziesz chronić części swoich klubów, które są najbardziej podatne na uszkodzenia. Rowki w kijach wypełniają się trawą i brudem i muszą być regularnie czyszczone. Kiedy są one zatkane zanieczyszczeniami, nie przechodzą przez trawę i brud tak łatwo i twoje strzały będą krótkie. Kluby, które nie są czyszczone prawidłowo mogą być również bardzo niebezpieczne w użyciu. Lico kija również może ulec uszkodzeniu i stracić swoją dokładność, dlatego też będziesz chciał je naprawić lub poddać konserwacji, gdy tylko zauważysz oznaki zużycia. To samo dotyczy trzonu klubu, który może być wygięty lub skręcony. Jeśli próbujesz grać z wygiętym trzonkiem, obciążasz swoje ręce i ramiona.

Kluby golfowe to delikatne i drogie instrumenty, które wymagają regularnego czyszczenia, konserwacji i naprawy. Nie są to czynności, które większość golfistów lubi robić i zazwyczaj wiążą się z zakupem sprzętu i wydawaniem pieniędzy. Na szczęście prawie każde pole golfowe będzie oferowało usługi naprawy klubów. Powinieneś również być w stanie znaleźć sklep z naprawą sprzętu golfowego lub czyszczeniem w pobliżu, który wyczyści i naprawi twoje kluby za rozsądną cenę. Jeśli jesteś jak większość golfistów, nie masz jednego zestawu klubów, które używasz do każdej rundy. Zamiast tego masz kilka par, które są używane do różnych rodzajów terenu lub do gry z różnymi grupami. Oznacza to, że prawdopodobnie będziesz przynosić swoje kluby do naprawy lub konserwacji częściej niż ktoś z jednym zestawem.