Top 5 słynnych golfistów na świecieZawodowi golfiści są jednymi z najbardziej znanych sportowców na świecie. Miliony ludzi oglądają ich zmagania, a ich sława rozciąga się poza green. Sławni golfiści, tacy jak Tiger Woods i Rory Mcllory są prawie tak dobrze znani ze swojego życia osobistego, jak z umiejętności na polu. Z tak wieloma graczami do wyboru, jest wielu sławnych golfistów tam. Ten artykuł podkreśla niektóre z najbardziej znanych zawodników w tym sporcie dzisiaj. Czy jesteś zapalonym golfistą, czy po prostu interesujesz się sławnymi ludźmi, ci sławni golfiści na pewno wzbudzą twoje zainteresowanie!

Rory Mcllroy

Tiger Woods jest prawdopodobnie najbardziej znanym golfistą na świecie. W 1997 roku stał się pierwszym czarnym mężczyzną, który wygrał główny turniej golfowy, kiedy wygrał U.S. Open. W 2000 roku Woods został pierwszym graczem, który zarobił ponad 100 milionów dolarów w wygranych w jednym sezonie. Woods jest obecnie najlepiej opłacanym sportowcem na świecie. Wygrał 14 głównych turniejów golfowych, 80 imprez PGA Tour i 14 World Golf Championship. Pomimo wspaniałej kariery, Woods był zamieszany w kilka skandali od 2010 roku, przede wszystkim związanych z jego pozamałżeńskimi romansami. Od tego czasu stara się odbudować swój wizerunek filantropa, ale jego życie osobiste wciąż staje się tematem wiadomości.

Phil Mickelson

Rory Mcllroy jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych golfistów na świecie. Wygrał trzy główne turnieje i był numerem jeden w rankingu golfistów przez rekordowe cztery kolejne lata. W dzieciństwie zdiagnozowano u niego ADHD i brał Ritalin, aby go leczyć. Brał ten lek przez około dziesięć lat, ale zdecydował się przestać go brać w 2011 roku, kiedy zdał sobie sprawę, że szkodzi to jego grze. Mcllroy był również zaangażowany w kilka kontrowersji. Krytykowano go za jego poglądy polityczne oraz za związek z tenisistką Caroline Wozniacki. Obecnie Mcllroy stara się odbudować swój wizerunek. Jest zaręczony z Wozniacki i udziela się w działalności charytatywnej.

Dustin Johnson

Phil Mickelson wygrał 42 turnieje PGA, trzy turnieje otwarte i jeden Ryder Cup. Nazywany "Lefty", Mickelson przypisuje swoją zdolność do "trzymania go w lewo" z jego dominującymi wynikami. Mickelson wygrał w swojej karierze ponad 80 milionów dolarów i jest trzecim golfistą w rankingu zarobków. Został włączony do Hall of Fame PGA Tour i 7 razy otrzymał tytuł Gracza Roku PGA Tour. Najbardziej niesławny skandal Mickelsona związany jest z jego uzależnieniem od hazardu. Krytykowano go za udział w insider tradingu i prowadzono śledztwo w sprawie oszustw hazardowych. Mickelson w dużej mierze zrehabilitował swój wizerunek jako golfisty, ale nadal jest zaangażowany w kontrowersje hazardowe.

Sergio Garcia

Dustin Johnson jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych golfistów swojego pokolenia. Wygrał 36 turniejów i został sklasyfikowany jako numer jeden wśród golfistów przez rekordowe 5 lat z rzędu. Johnson był zamieszany w kilka skandali, głównie związanych z jego pozamałżeńskim romansem z piosenkarką i aktorką Carrie Underwood. Johnson był również krytykowany za swoje relacje z caddie, którego oskarżano o molestowanie. Przez pewien czas Johnson był jednym z najlepiej opłacanych golfistów na świecie. Zajmował drugie miejsce na świecie, dopóki nie został zawieszony na rok w sporcie po oblaniu testu na obecność narkotyków.

Sergio Garcia jest wielokrotnym zwycięzcą turnieju major z 33 zwycięstwami na koncie. Garcia jest znany ze swojej agresywnej i stylowej gry, dzięki czemu zyskał przydomek "El Niño" (hiszpański zwrot oznaczający "dziecko" lub "chłopiec"). W swojej karierze Garcia wygrał 97 milionów dolarów, co daje mu trzecie miejsce na liście wszech czasów. Garcia był zamieszany w kilka skandali związanych z jego pozamałżeńskimi romansami. Jego rodzinna firma również była przedmiotem kontrowersji z powodu jej związków z rządem jego rodzinnej Hiszpanii. Garcia, mimo kontrowersji, pozostał golfistą z najwyższej półki, choć ostatnio odnotował spadek formy.