Najlepsze piłki do golfa: Która z nich jest dla Ciebie?Jest niewiele rzeczy w golfie, które będą miały większy wpływ na twoją grę niż rodzaj piłki golfowej, której używasz. Tania, niska piłka może sprawić, że prawie niemożliwe będzie trafienie w sweet spot konsekwentnie; odwrotnie, używanie droższej i technologicznie zaawansowanej piłki może sprawić, że trafienie w sweet spot będzie znacznie łatwiejsze i doprowadzi do znacznej poprawy wyników. Jeśli szukasz porady na temat tego, które piłki mogą być najlepsze dla Twojej gry, zebraliśmy ten poręczny mały przewodnik, aby pomóc Ci wybrać idealną piłkę dla Twoich potrzeb. Istnieją różne typy golfistów: Niektórzy grają regularnie i nie kochają niczego bardziej niż wychodzenie na pole przy każdej okazji; inni wyciągają swoje kije tylko raz lub dwa razy w roku, jako okazjonalne hobby. Przyjrzymy się każdemu z tych różnych typów golfistów i polecimy kilka piłek golfowych, które są dla nich idealne.

Średniozaawansowany golfista

Jeśli jesteś początkującym golfistą, jedną z najważniejszych rzeczy do zapamiętania jest utrzymanie swoich oczekiwań co do gry realistycznie. Tak, golf może być bardzo przyjemnym i spełniającym hobby, ale ważne jest, aby nie dać się zbytnio wciągnąć w konkurencyjną stronę gry. Innymi słowy, nie oczekuj, że twoja gra poprawi się drastycznie lub nawet w ogóle w ciągu pierwszych kilku lat gry. Bardzo prawdopodobne, że większość czasu spędzisz uderzając w straszne strzały i popełniając kosztowne błędy.

Bez względu na to, jak bardzo kochasz grę, potrzeba czasu, aby stać się biegłym. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli dopiero zaczynasz i chcesz znaleźć odpowiednią piłkę golfową dla swojej gry. Budżet jest często dużym czynnikiem dla początkujących golfistów, więc prawdopodobnie będziesz chciał szukać tańszych piłek. Możesz również wybrać piłkę golfową, która jest bardziej miękka i pomoże promować lepsze uderzenie i zmniejszyć slicing i hooking.

Rekreacyjny Golfiarz

Jeśli jesteś średnio zaawansowanym golfistą, twoja gra może być na granicy przejścia z kategorii początkujących do kategorii średnio zaawansowanych. Jest to etap, w którym uderzasz więcej strzałów na sweet spot klubu i widzisz mniej złych uderzeń. Piłka, którą chciałbyś używać, gdy jesteś średnio zaawansowanym golfistą, to taka, która promuje niższą trajektorię. Niska trajektoria piłki pomoże Ci uzyskać piłkę w powietrzu łatwiej i być w stanie uzyskać piłkę, aby zatrzymać się na zielonym szybciej. Najlepsze pośrednie piłki golfowe mają bardziej miękką powłokę i rdzeń, który jest aerodynamicznie zaprojektowany, aby zapewnić optymalny spin i start.

Wysoki handicap

Jeśli jesteś rekreacyjnym golfistą, prawdopodobnie grasz w golfa regularnie i uwielbiasz spędzać czas na polu. Rekreacyjny golfista może spędzić kilka godzin na polu golfowym każdego dnia, więc ważne jest, aby wybrać piłkę golfową, która promuje bardziej miękkie odczucie, aby zminimalizować ilość zmęczenia, którego doświadczysz. Piłka golfowa z bardziej miękką powłoką da Ci większe wyczucie kija i pozwoli Ci umieścić dużo spinów na piłce, gdy chcesz nadać topspin. Pomoże to również zmniejszyć ilość utraty odległości, którą doświadczasz, gdy uderzasz piłkę częściej niż średniozaawansowany golfista.

Doświadczony golfista

Jeśli jesteś wysokim handicapperem, prawdopodobnie dochodzisz do wniosku, że naprawdę musisz pracować nad swoją grą w golfa. Wysoki handicapper może mieć trudniejszy czas na znalezienie idealnej piłki dla swojej gry w porównaniu do rekreacyjnego golfisty lub średnio zaawansowanego golfisty, ponieważ wysoki handicapper prawdopodobnie ma większą prędkość swingu i bardziej nieregularny lot piłki z powodu braku spójności.

Wysoki handicapper może chcieć szukać bardziej miękkiej piłki z niższą trajektorią, aby pomóc im uzyskać piłkę w powietrzu łatwiej i zatrzymać piłkę na zielonym z mniejszym spinem, gdy ląduje. Zapewni to również bardziej miękkie uczucie na rękach i zminimalizuje zmęczenie. Wysoki handicapper może chcieć rozważyć piłkę, która ma niższy spin i niższą trajektorię.

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli jesteś ekspertem w golfa, prawdopodobnie masz świetną grę i spędziłeś wiele lat ćwicząc i poprawiając swoją technikę i grę. Ekspert golfowy prawdopodobnie będzie miał większą prędkość swingu i bardziej spójne uderzenie, co pomoże mu znaleźć idealną piłkę dla swojej gry. Ekspert golfowy może chcieć poszukać piłki z wyższym spinem i wyższą trajektorią, która zapewni piłce wystarczająco dużo spinu, aby zatrzymać się na green z dużą ilością backspinu. Wyższa trajektoria piłki golfowej pomoże również ekspertowi golfiście uzyskać piłkę w powietrzu łatwo i pomóc piłce nieść dalej, gdy grają na długim par 4 lub par 5.