Porady, jak poprawić swoją grę w golfaGolf to gra oparta na precyzji i kontroli. Opanowanie zawiłości tego sportu wymaga czasu, a gracze spędzają lata na doskonaleniu swojej techniki. Nawet zawodowcy mają złe dni na greenach; czasami ich strzały nie są tak wyraźne lub tak precyzyjne, jak chcieliby, aby były. Przeciętny golfista zagra około 100 rund golfa w swoim życiu, więc jeśli dopiero zaczynasz, to nie jest coś, co można odebrać z dnia na dzień. Jednak z praktyką i poświęceniem, twoja gra może poprawić się wykładniczo. Oto 10 wskazówek, które pomogą ci poprawić swoją grę w golfa już teraz!

Nie trzymaj kija zbyt mocno

Chwyt jest tak ważny, jeśli chodzi o twoją grę w golfa, a wielu graczy może poprawić swoją grę tylko poprzez dostosowanie swojego chwytu. Tak więc, jeśli twój uchwyt jest zbyt ciasny, będziesz miał wiele trudności z odzyskaniem kija z ziemi - i twoje strzały pójdą w lewo zamiast prosto. Jeśli chwycisz kij zbyt mocno i użyjesz dużej siły, będziesz miał zamkniętą powierzchnię kija w stosunku do celu i reakcję piłki, która będzie ciągnęła w lewo. Podobnie, jeśli chwycisz kij zbyt luźno, będziesz w stanie otworzyć twarz kija, ale będziesz uderzać wiele cienkich strzałów lub podskakiwać piłkę. Niezależnie od tego, czy trzymasz kij zbyt mocno czy zbyt luźno, możesz poprawić swoją grę, po prostu regulując chwyt.

Ćwiczenie puttowania

Putting to sztuka. Jest tak wiele różnych sposobów, aby przejść do puttowania, i nie ma dobrego lub złego sposobu, aby to zrobić. Możesz być genialnym putterem z unikalnym uderzeniem, lub możesz być okropnym putterem z klasycznym uderzeniem. Wszystko polega na znalezieniu tego, co działa najlepiej dla Ciebie. Jeśli masz złe uderzenie, trudno będzie Ci dobrze trafić na polu golfowym. Złe puttowanie może spowodować, że będziesz miał wysokie wyniki, więc będziesz chciał spróbować poprawić swoje puttowanie tak bardzo jak to możliwe. Aby poprawić swój putting, spróbuj znaleźć putting green, gdzie możesz ćwiczyć. Możesz również ćwiczyć putting w domu, używając piłki golfowej, kubka i dywanika. Możesz użyć różnych powierzchni, aby uczynić go bardziej wymagającym dla twoich rąk i nadgarstków.

Rozwiń płynny ruch swingu

Wiele osób skupia się na backswingu, ale ignoruje downswing. Downswing jest najważniejszą częścią golfa - i jest to część, w której większość ludzi popełnia błędy. Powinieneś starać się stworzyć płynny ruch podczas swingu. Nie powinieneś starać się przesadzić z piłką lub zamachnąć się tak mocno jak tylko możesz. Kiedy zamachniesz się z precyzją, uderzysz piłkę dalej i z większą dokładnością, co pomoże ci, jeśli chodzi o obniżenie twojego wyniku.

Graj w golfa regularnie

Jedynym sposobem, aby stać się lepszym w golfa jest grać więcej w golfa. Kiedy jesteś na polu golfowym, szybko uczysz się, czy twoja gra jest tam, gdzie powinna być, czy nie. Zauważasz błędy, które popełniasz i obszary, które wymagają poprawy. Graj tak często jak możesz, abyś mógł poczuć prawdziwe sytuacje w grze. Dowiesz się wiele o swojej grze, gdy będziesz grał więcej w golfa. Możesz nawet zacząć widzieć poprawę już po kilku rundach.

Cały czas trenuj

Jeśli nie widzisz poprawy w swojej grze, którą chciałbyś zobaczyć, być może będziesz musiał rozważyć wzięcie lekcji golfa. Wiele osób jest bardzo upartych, jeśli chodzi o branie lekcji, ale to nie jest oznaka słabości. Jest to znak, że jesteś poważny o poprawę swojej gry. W przeważającej części, golfiści, którzy biorą lekcje, a następnie zastosować to, czego się nauczyli, zobaczyć bardzo pozytywne wyniki w ciągu kilku miesięcy. Być może nie poprawisz się od razu, ale poprawisz się, jeśli jesteś oddany podejmowaniu właściwych kroków.

Jeśli uderzasz piłkę prosto, będziesz miał dużo łatwiejszy czas uderzając fairways. Jeśli uderzasz piłkę krzywo, będziesz miał trudność z trafieniem w fairway, nawet jeśli stoisz na środku. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby jechać prosto. Na początek, upewnij się, że uderzasz piłkę w środku swojej postawy. Chcesz również upewnić się, że Twoja głowa jest nieruchoma, gdy wymachujesz kijem.

Wiele osób porusza się i wierci przed uderzeniem piłki. Nazywa się to "pre-swing" i jest to łatwy do popełnienia błąd. Ale tak się składa, że jest to również błąd łatwy do naprawienia. Po prostu pozostań nieruchomo przed uderzeniem piłki. Pozostań tak spokojny, jak tylko możesz, zanim wykonasz swing. Możesz nawet zamknąć oczy przed wykonaniem swingu, aby nie myśleć o niczym innym, jak tylko o piłce.

Golf jest grą opartą na precyzji i kontroli. Jeśli uda ci się opanować zawiłości tego sportu, będziesz miał przed sobą niezliczone godziny przyjemności. Jedynym sposobem, aby stać się lepszym w golfie jest grać więcej w golfa i więcej ćwiczyć. Dzięki praktyce możesz znacznie poprawić swoją grę. Jeśli zastosujesz się do tych 10 wskazówek, zobaczysz różnicę w swojej grze. Pamiętaj, że nie ma szybkiej recepty na golfa, ale są szybkie sposoby na poprawę gry.