Najlepsze buty do golfa i czego szukać w następnej parzeJeśli grasz w golfa, prawdopodobnie spędzasz dużo czasu myśląc o butach do golfa. Właściwa para może zrobić lub złamać twoją grę. Czy jesteś profesjonalistą czy dopiero zaczynasz, odpowiednie buty do golfa mogą poprawić twoją grę i ochronić twoje stopy przed obtarciem po popołudniu na polu. Możesz nie myśleć o nich zbyt wiele, ale wybór odpowiednich butów golfowych jest tak samo ważny, jak każda inna część twojego stroju podczas uprawiania tego sportu. W końcu spędzanie 5 godzin w skarpetach i spodniach nie jest dokładnie najbardziej komfortową rzeczą na świecie, jeśli pytasz nas! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, czego szukać w butach do golfa, różnych stylach i materiałach, które są dostępne, a także porady na temat tego, gdzie je kupić, jeśli nie masz już obszernej kolekcji w domu.

Czego szukać w butach do golfa

Kupując nową parę butów do golfa, będziesz chciał się upewnić, że są one zaprojektowane do golfa i niczego innego. To znaczy, że nie powinny mieć żadnej trakcji na podeszwie, ponieważ to jest cały punkt butów do golfa - mieć podeszwę, która pozwoli ci ślizgać się po polu golfowym i nie utknąć w ziemi. Ważne jest, żeby znać swój dokładny rozmiar butów do golfa, ponieważ powinny być one o pół rozmiaru większe niż twoje zwykłe buty, żeby uwzględnić obrzęk. Wreszcie, większość butów do golfa będzie posiadała oddychającą cholewkę. To dlatego, że Twoje stopy nie będą zbyt gorące i spocone na polu golfowym, co może narazić Cię na ryzyko rozwoju pęcherzy lub przegrzania.

Materiał i trakcja

Buty do golfa są wykonane z różnych materiałów, od tkaniny po skórę syntetyczną. Najważniejsze jest to, aby były one oddychające, dzięki czemu Twoje stopy nie będą się zbytnio nagrzewać i pocić. To sprawi, że Twoja gra będzie bardziej komfortowa i miejmy nadzieję, że zapobiegnie powstawaniu pęcherzy. Ważne jest również, aby upewnić się, że podeszwy są zaprojektowane tak, aby przytulić się do podłoża. Jeśli mają zbyt dużo trakcji, mogą być faktycznie trudniejsze do gry w. Na szczęście większość nowoczesnych butów do golfa jest zaprojektowana tak, aby były jak najbliżej bosych stóp, bez powodowania, że potkniesz się o siebie.

Jak wiedzieć, co dobrze pasuje

Najlepszym sposobem, by wiedzieć, jaki rozmiar i styl butów do golfa będzie na ciebie najlepiej pasował, jest pójście do sklepu, który sprzedaje albo nowe, albo delikatnie używane buty do golfa. W ten sposób możesz przymierzyć kilka różnych par i rozmiarów, aby znaleźć idealne dopasowanie. Pamiętaj, że materiały będą miały wpływ na dopasowanie, jak również. W związku z tym, że nie jest to możliwe, to należy pamiętać o tym, że materiał, z którego wykonane są buty do golfa ma wpływ na ich dopasowanie. Będąc w sklepie, możesz poprosić o radę pracownika sprzedaży, który jest na podłodze lub pracuje w sekcji obuwia. Golfowanie jest bardzo specyficzne, a znalezienie odpowiedniego sprzętu jest ważne, aby upewnić się, że masz odpowiednie buty do pracy.

Standardowe buty do golfa

Standardowe buty do golfa to najbardziej tradycyjny styl ze wszystkich. Zazwyczaj składają się z cholewki z grubej tkaniny i gumowej podeszwy. Są one bardzo wygodne i lekkie, a także posiadają dużą oddychalność dzięki otwartej konstrukcji cholewki. Jedynym problemem tego typu butów do golfa jest to, że nie zapewniają one dużej przyczepności na ziemi. Z tego powodu są one zazwyczaj używane tylko przez profesjonalistów, którzy mogą uderzyć piłkę dokładnie tam, gdzie chcą, nawet bez trakcji na spodzie ich butów.

Jeśli szukasz trochę więcej wsparcia i ochrony kostki niż standardowy but do golfa może zaoferować, ankle-high golf shoe może być idealnym wyborem dla Ciebie. Ten typ buta do golfa jest bardzo podobny do standardowego buta do golfa pod względem komfortu, po prostu mają wyższą kostkę. To zapewnia więcej wsparcia i ochrony niż low-cut buta golfowego.

Marki butów golfowych, które powinieneś znać

Jeśli szukasz nowej pary butów do golfa, jest mnóstwo marek do wyboru. Oto niektóre z najpopularniejszych marek butów do golfa. adidas: adidas jest jedną z najbardziej znanych marek sportowych na świecie i ma szeroki wybór butów do golfa.

  • AVID: AVID to marka specyficzna dla golfa, która zapewnia golfistom szeroki wybór butów do golfa. Są to jedne z najbardziej popularnych marek wśród amatorów golfa z powodu ich szerokiego wyboru i przystępnych cen.
  • Ecco: Ecco jest marką specyficzną dla golfa, która istnieje już od dłuższego czasu. Są znane z wysokiej jakości butów do golfa.
  • FootJoy: FootJoy jest kolejną marką specyficzną dla golfa, która istnieje już od dłuższego czasu. Znane są z wysokiej jakości butów do golfa.

Wsuwane buty do golfa są świetną opcją dla tych, którzy nie chcą się martwić o sznurówki i inne detale lub którzy chcą szybko założyć i zdjąć. Zazwyczaj są one wykonane z tkaniny, a niektóre pochodzą z wyglądem nie przypominającym butów golfowych. Tego typu buty są idealne do szybkiej rundy golfa, zwłaszcza jeśli nie chcesz zajmować się sznurowaniem butów. Są one również świetne, jeśli masz problem z pochylaniem się, aby zawiązać buty. Istnieje tak wiele różnych typów butów do golfa, że może być trudno wiedzieć od czego zacząć. Jeśli jesteś nowy w golfie lub kupujesz nową parę butów do golfa dla przyjaciela, możesz nie wiedzieć dokładnie, czego szukać w parze. Na szczęście istnieje mnóstwo różnych typów butów do golfa do wyboru, więc jest prawdopodobne, że znajdziesz coś, co spełnia Twoje potrzeby.