10 porad jak grać w golfa jak zawodowiecCzy jesteś zainteresowany grą w golfa, ale nie wiesz jak zacząć? Cóż, jest to świetna gra dla wszystkich grup wiekowych i umiejętności, i nie trzeba być super-fit, aby spróbować. Golf jest także zajęciem towarzyskim, którym można się cieszyć jako część grupy lub z przyjaciółmi. To przyjemny sposób na spędzenie kilku godzin i zaczerpnięcie świeżego powietrza. Wyzwanie polega na opanowaniu różnych technik gry. Choć może się wydawać, że istnieje nieskończona liczba rzeczy, które mogą wpłynąć na Twoją wydajność na zielonym polu, to tak naprawdę jest tylko 10 rzeczy, które musisz wiedzieć przed uderzeniem na pole ponownie.

Ćwicz swoją postawę

Staraj się stać w tej samej pozycji do każdego strzału, który wykonujesz. Ważne jest, aby eksperymentować z różnymi technikami, aby znaleźć pozycję, która jest dla Ciebie najlepsza. Wypróbuj różne pozycje, aby zobaczyć jak się w nich czujesz, a następnie wybierz tę, która sprawia, że czujesz się najbardziej komfortowo. Pamiętaj, aby trzymać głowę za piłką. Pomoże Ci to zachować większą dokładność i koncentrację podczas strzału.

Upewnienie się, że Twój uchwyt jest prawidłowy od samego początku, będzie miało ogromny wpływ na dokładność Twojego strzału. Jeśli jesteś praworęczny, umieść lewą rękę nad prawą, nakładając na siebie palce. Jeśli jesteś leworęczny, zrób to na odwrót. Twoje dłonie powinny się stykać, a kciuki powinny być skierowane w stronę ziemi. Zapewni to pewny chwyt, który pomoże utrzymać kij stabilnie podczas oddawania strzału. Jeśli czujesz, że masz problemy z chwytem, w sieci znajdziesz wiele filmów, które pomogą Ci go poprawić.

Zwróć uwagę na wiatr

Jeśli grasz w dniu, w którym wieje wiatr, upewnij się, że zwracasz uwagę na kierunek, z którego wieje. Pomoże Ci to określić, gdzie powinna wylądować piłka, co ułatwi Ci grę. Jeśli jesteś praworęczny, powinieneś celować piłką na prawo od szpilki. To zapewni, że zostanie ona bezpiecznie uderzona z dala od innych osób, z którymi grasz i innych golfistów na polu. Jeśli jesteś leworęczny, celuj w lewą stronę pinki.

Obserwuj flagi na polu, aby zobaczyć, w jakim kierunku się poruszają. Upewnij się, że jesteś świadomy prędkości wiatru. Silny wiatr może spowodować, że Twój strzał wyląduje w innym miejscu niż zamierzałeś. Możesz użyć aplikacji na smartfony, aby zobaczyć prognozę na dany dzień i sprawdzić, czy prędkość wiatru będzie duża czy mała.

Użyj właściwego uchwytu golfowego

Jak wspomniano, prawidłowy uchwyt jest niezbędny do utrzymania stabilnego strzału. Mocny chwyt jest niezbędny, by zapewnić, że kij nie wyślizgnie ci się z rąk i nie stracisz kontroli nad strzałem. Jeśli zauważysz, że Twój uchwyt nie jest tak pewny jak powinien, spróbuj go zacieśnić, aby upewnić się, że nie stracisz kontroli nad kijem.

Jeśli masz problemy z chwytem, możesz również użyć rękawicy golfowej, aby zapewnić sobie pewniejszy chwyt kija. Pomoże to również chronić Twoje ręce przed zużyciem, co oznacza, że będziesz mógł grać dłużej. Upewnij się, że kupujesz rękawicę zaprojektowaną specjalnie do gry w golfa, ponieważ są różne materiały użyte w projekcie.

Nie bój się robić przerwy

Jeśli masz problemy z jakimś uderzeniem, nie bój się zrobić sobie przerwy i spróbować ponownie, gdy poczujesz się pewniej. Możesz przenosić piłkę w różne miejsca na polu golfowym, co ułatwi Ci przećwiczenie strzałów, które w jednym miejscu mogłyby być trudne. Weź tyle strzałów, ile trzeba, i nie czuć, że trzeba się spieszyć przez rundę golfa. To pomoże Ci poprawić swoją grę bardziej efektywnie, i bez dodatkowej presji o konieczności ukończenia rundy w określonym czasie.

Jeśli grasz z innymi ludźmi, daj im znać, że próbujesz opanować kilka trudnych strzałów, zanim przejdziesz dalej. To pomoże utrzymać frustrację innych graczy w dół, i uczynić grę bardziej przyjemną dla wszystkich zaangażowanych.

Uważaj na rodzaje trawy

Ważne jest, aby wiedzieć, czy greeny, na których grasz są wolne czy szybkie. Jeśli grasz na zieleni, która jest wolna, piłka pozostanie na powierzchni, co oznacza, że masz więcej czasu na dostosowanie swojego strzału i nie spiesz się z każdym swingiem. Jeśli zieleń jest szybka, piłka utknie w trawie i będziesz miał mniej czasu na rozegranie swojego strzału. Oznacza to, że być może będziesz musiał uderzyć piłkę mocniej, aby przebiła się przez trawę i wylądowała na green.

Możesz sprawdzić, na którym greenie grasz, obserwując rodzaj trawy na greenie. Jeśli jest to gruba, gąbczasta trawa, to prawdopodobnie jest to wolny green. Jeśli trawa jest cienka, jest bardziej prawdopodobne, że jest mniej dziur w powierzchni i będziesz miał mniej czasu na zagranie swojego strzału.

Wybierz odpowiedni kij przed uderzeniem

Istnieją dwa rodzaje kijów golfowych, których możesz używać, a eksperci sugerują, abyś wybrał ten, który jest najbardziej odpowiedni dla Twojej gry. Jeśli jesteś początkujący, możesz chcieć spróbować klubu hybrydowego, który charakteryzuje się tym, co najlepsze z żelaza i drewna. Żelazo to dobry wybór, jeśli jesteś bardziej doświadczony, ponieważ ma lepszą kontrolę lotu, co oznacza, że łatwiej jest kontrolować odległość i kierunek strzału. Drewno jest cięższe niż żelazo i jest idealne dla graczy z dłuższym kijem, ponieważ ułatwia im uderzenie piłki z większą mocą.

Zanim wybierzesz kij, upewnij się, że uwzględniasz prędkość swingu i długość ramion. Prędkość swingu to odległość, jaką pokonuje kij podczas pełnego swingu. Jeśli Twoja prędkość zamachu jest niska, możesz spróbować kija typu iron, ponieważ są one nieco cięższe od woodów i hybryd. Jeśli Twoja prędkość zamachu jest duża i masz długie ramiona, możesz spróbować wooda lub hybrydy.

Utrzymuj swoją postawę

Podczas swingu upewnij się, że masz proste plecy i staraj się nie pochylać do przodu lub do tyłu. Powinieneś również utrzymywać równą głowę, co oznacza, że trzymasz głowę nieruchomo i patrzysz na piłkę. Te techniki pomogą Ci utrzymać postawę, co ułatwi Ci bezbłędne uderzenie piłki.

Możesz również użyć tee golfowego, aby pomóc Ci utrzymać swoją postawę. Umieść tee przed sobą, tuż nad ziemią, co pomoże Ci utrzymać głowę nieruchomo. To sprawi, że łatwiej będzie Ci utrzymać prostą postawę i pomóc Ci swing spokojnie i dokładnie.

Jeśli jesteś początkujący, spróbuj zagrać z przyjacielem, który zna grę i może zaoferować ci kilka rad. To pomoże uczynić grę bardziej zabawną i mniej stresującą, ponieważ możecie uczyć się razem. Możesz sprawdzić kurs, lub możesz spróbować grać w domu przyjaciela. Pomoże to utrzymać koszty w dół, a będziesz mógł grać w dowolnym czasie, który Ci odpowiada.