Zanim zaczniesz grać w golfaZanim zaczniesz grać w golfa, musisz zrozumieć zasady i etykietę gry. Ważne jest, aby wiedzieć, jak grać w grę, aby przypadkowo nie złamać żadnych zasad i nie zrobić złego wrażenia na współgraczach. Jeśli nie masz partnera do gry w golfa, zawsze możesz znaleźć go online. Mnóstwo stron internetowych pozwala połączyć się z innymi graczami, więc można zrobić jak najwięcej z gry, niezależnie od poziomu umiejętności. Niektóre strony pozwalają nawet grać wirtualne rundy na komputerze lub urządzeniu mobilnym, więc nie musisz podróżować, aby znaleźć pole. Jeśli jesteś początkujący, powinieneś zacząć od 9 lub 18-dołkowych kursów dla początkujących, które są przeznaczone dla osób takich jak ty. Kursy te są krótsze i mają mniej przeszkód w porównaniu do zwykłych kursów.

Podstawy gry w golfa dla początkujących

Golf to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Jest to również jeden z nielicznych sportów, które mogą uprawiać osoby w każdym wieku, obu płci i na każdym poziomie sprawności fizycznej.

Gra toczy się za pomocą zestawu kijów i małej piłki. Celem jest wykonanie jak najmniejszej liczby strzałów, aby wbić piłkę do dołka na polu golfowym, zwanego „dołkiem”. Golfiści używają różnych kijów, aby wybić piłkę z obszaru „tee” na różne części pola golfowego.

Jako początkujący, powinieneś najpierw skupić się na opanowaniu podstaw. Możesz zacząć od kilku ćwiczeń, aby poprawić swój swing. Zacznij od chwytu, ponieważ jest on kluczową częścią swingu. Upewnij się, że trzymasz kij mocno, ale nie za mocno. Palce powinny znajdować się na górze kija, a kciuk pod nim.

Następnie skup się na swojej postawie. Upewnij się, że kolana są lekko ugięte, a kręgosłup maksymalnie wyprostowany. Ramiona również powinny być lekko pochylone do przodu. Kiedy już opanujesz podstawową formę, możesz zacząć pracować nad swoim swingiem.

The takeaway

Takeaway jest jedną z najważniejszych części swingu golfowego. Jest to moment, w którym kij zostaje po raz pierwszy odciągnięty od piłki. Dla praworęcznych backswingów, kij powinien zacząć oddalać się od piłki tuż nad prawym ramieniem. Głowica kija powinna zatrzymać się nad lewym ramieniem.

Podczas odbicia, prawa ręka powinna znajdować się nad lewą. Zapewnia to prawidłowy odbiór i zapobiega slicingowi piłki. Pamiętaj, że prawidłowy zamach jest kluczowy dla dobrego swingu golfowego.

Backswing

Backswing jest pierwszą częścią swingu golfowego. Następuje przed downswingiem, a te dwie części są połączone fazą przejściową. W backswingu powinieneś trzymać łokcie lekko zgięte, a nadgarstki rozluźnione. Należy również trzymać ramiona nieruchomo. Backwing można rozpocząć od zbliżenia bioder i dolnej części ciała do piłki. Następnie, obróć górną część ciała w kierunku celu. Na koniec wymachuj kijem w górę i w kierunku piłki. Upewnij się, że główka kija minie Twoje ręce w górnej części swingu.

Backwing powinien być powolny i kontrolowany. Powinien trwać około trzy razy dłużej niż downswing.

Downswing

Downswing jest drugą częścią swingu golfowego. Zaczyna się po backswingu i następuje po nim faza przejściowa. Głównym celem downswingu jest przeniesienie energii górnej części ciała na piłkę golfową. Najlepszym sposobem by to zrobić jest użycie bioder i dolnej części ciała by rozpocząć downswing. Następnie, obróć górną część ciała w kierunku celu. Na koniec sprowadzamy kij w dół w kierunku piłki. Głowica kija powinna minąć Twoje ręce w kierunku celu.

Ludzie często żartują, że golf to niekończąca się seria spacerów przerywana sporadycznymi wybuchami frustracji. Podczas gdy prawdą jest, że gra nie jest dla każdego, istnieje wiele sposobów, aby uczynić to doświadczenie bardziej przyjemnym dla początkujących i wciągnąć ich na całe życie. Zastosuj się do tych wskazówek, a będziesz na dobrej drodze do opanowania gry.

Jeśli jesteś początkujący, powinieneś zacząć od 9 lub 18-dołkowych pól golfowych, które są przeznaczone dla osób takich jak Ty. Kursy te są krótsze i mają mniej przeszkód w porównaniu do zwykłych kursów. Powinieneś także zacząć od butów golfowych o niskiej impaktowości, jeśli grasz na bardziej miękkiej powierzchni.