Porady golfowe, które sprawią, że będziesz żałował, że nie zacząłeś grać dawno temuJeśli kiedykolwiek byłeś w hotelu w wiejskim domu i widziałeś gości, będziesz wiedział, że Golf jest jednym z tych sportów, które mogą być uprawiane przez prawie każdego, kto ma dwie ręce i dwie nogi. Jednak nie każdy, kto w niego gra, jest w nim dobry. Gra wymaga dużej precyzji i cierpliwości. Podczas gdy niektórzy są w stanie szybko załapać o co chodzi, są tacy, którzy poddają się po licznych próbach. To nie jest tak proste, jak się wydaje, aby trafić w piłkę z idealną dokładnością za każdym razem. Nawet profesjonalni golfiści mają swoje dni wolne, kiedy nie mogą dostać piłki w dołku, nawet jeśli jest to tylko kilka stóp od nich. Dla osób z niewielką ekspozycją na tę grę, oto kilka sposobów, które pomogą Ci podnieść Golf szybciej niż myślałeś, że to możliwe:

Jak poprawić swing golfisty

Podczas gdy niektóre z poniższych wskazówek pomogą ci poprawić swój swing, możesz chcieć pomyśleć dwa razy o próbach jego naprawy, jeśli nie jesteś pewien, co robisz. Jeśli byłeś kiedyś na driving range, prawdopodobnie widziałeś ludzi, którzy próbowali poprawić swój swing i zawiedli. Być może nawet zrobiłeś to sam raz lub dwa razy.

Rzecz w tym, że golf jest bardzo zindywidualizowanym sportem. Możesz oglądać profesjonalistów online, a nawet nagrywać siebie, by zobaczyć, nad czym musisz pracować, ale ciało każdej osoby jest inne. Długość twoich ramion, elastyczność w kolanach, ułożenie stóp i ilość wagi, którą jesteś w stanie utrzymać, wszystko to ma wpływ na twój swing.

Nawet jeśli jest to sport indywidualny, instruktorzy golfa i zawodowcy każą ci wykonywać pewne procedury i ćwiczenia, by wzmocnić mięśnie i poprawić postawę. Po tym, będą one miały cię używać kija golfowego, aby uzyskać poczucie, jak twoje ciało porusza się i co się spodziewać, gdy jesteś swing na polu. To pomoże Ci poprawić swoje błędy, zanim jeszcze uderzysz w zieleń.

Podczas gry możesz mieć ochotę chwycić kij tak mocno, jak to tylko możliwe, zwłaszcza jeśli jesteś zdenerwowany. Jednak należy się temu oprzeć. Chwyć kij delikatniej niż zwykle, ale nie trzymaj go tak luźno, że nie jesteś w stanie kontrolować strzału. Powodem, dla którego powinieneś to zrobić jest fakt, że mocniejszy chwyt często prowadzi do złej postawy i sztywnego swingu. Jeśli chwycisz kij zbyt mocno, prawdopodobnie podniesiesz ręce ponad ramiona podczas swingu. Jest to złe, ponieważ będziesz miał zamkniętą twarz klubu i będziesz uderzać piłkę w prawo.

Określ, który rodzaj golfa jest twoim ulubionym

Istnieją różne rodzaje golfa, w które możesz grać, od puttingu do dziewięciodołkowego minigolfa. Jeśli jesteś zupełnie nowy w grze, mini golf jest świetnym sposobem na wprowadzenie do sportu i poprawę swoich umiejętności w tym samym czasie. Minigolf jest zazwyczaj krótszy i znacznie mniej intensywny niż putting i pełne wersje golfa. Oznacza to, że możesz ocenić, jak bardzo podoba Ci się gra, nie stresując się tym zbytnio. W minigolfa można grać w domu lub na zewnątrz, i mogą w niego grać zarówno dzieci, jak i dorośli. Minigolf to także świetny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną, zwłaszcza jeśli w grupie są dzieci.

Skup się na swoim oddechu i postawie

Golf to nie tylko sport, ale także świetny sposób na odstresowanie się po pracy. Musisz jednak być w stanie skupić się na swoim strzale i oddechu. Z postawy w kontroli, będziesz lepiej w stanie swing gładko i pozostać zrelaksowany, gdy to robisz. Oddychaj tak, jakbyś medytował lub próbował zasnąć. Wdychaj głęboko i powoli, a następnie całkowicie wydychaj. To pomoże Ci zachować spokój. Ułatwi też skupienie się na piłce i tym, co chcesz z nią zrobić. Będziesz również w stanie utrzymać dobrą postawę, gdy to robisz. To pomoże ci przeciąć piłkę z łatwością i kontrolą.

Łatwo jest pędzić przez swoje strzały i być niespokojny, aby spróbować swój najlepszy i uderzyć piłkę. Jednakże, pośpiech może spowodować, że całkowicie przegapisz piłkę, uderzysz ją poza kursem lub uderzysz ją zbyt mocno i zbyt daleko. Zamiast tego, wziąć kilka chwil po teed piłkę się wziąć kilka głębokich oddechów i stabilizacji postawy. Może zamknąć oczy na kilka sekund, zbyt. Jeśli czujesz dużą presję, aby wykonać, jesteś bardziej prawdopodobne, aby spieszyć i popełniać błędy, które można było uniknąć, jeśli był spokojny i w kontroli siebie. Jeśli jesteś w stanie zrelaksować się trochę przez kilka chwil, aby ustabilizować swoją postawę, będziesz w stanie wykonać w najlepszym wydaniu i popełnić mniej błędów.

Golf jest typem sportu, który może być odtwarzany przez ludzi w każdym wieku, poziomów sprawności, i poziomów umiejętności. Nie musisz być super fit, aby grać w golfa, i nie musisz być młody i wysportowany, albo. Możesz poprawić swoje umiejętności golfowe z praktyką, a wskazówki wymienione powyżej pomogą Ci zacząć.