Jak naprawić swoją grę w golfa: 3 rzeczy, które robisz źleGolf jest grą precyzyjną, dlatego może być tak frustrujący. Nawet najlepsi gracze na świecie czasami uderzają strzały, które kończą się w krzakach lub w wodzie. Może to prowadzić do poczucia bezradności i spirali w dół, która sprawia, że czujesz, że nigdy nie poprawisz swojej gry w golfa. Ale tak się stanie. Potrzebujesz tylko kilku porad ekspertów, jak naprawić swoją grę w golfa. Golf jest jednym z tych sportów, gdzie małe poprawki mogą mieć duży wpływ na twoje wyniki. Istnieje wiele różnych komponentów do posiadania dobrego swingu golfowego, ale są pewne rzeczy, z którymi prawie każdy golfista zmaga się od czasu do czasu. Zrozumienie, co powoduje te problemy i naprawianie ich zanim staną się zakorzenionymi nawykami jest niezbędne dla każdego, kto chce być lepszy w golfie. Czytaj dalej, aby uzyskać kilka wskazówek, jak naprawić swoją grę w golfa i wziąć swoją grę na następny poziom.

Poćwicz swój chwyt

Pierwszą rzeczą, która idzie źle w większości swingów golfowych jest uchwyt. Jest to często pierwsza rzecz, której uczymy się jako dziecko i po prostu zakładamy, że wiemy jak robić to poprawnie. Jednak to, co mogło być odpowiednie dla dziecka, które jest znacznie mniejsze niż dorosły, może faktycznie powodować problemy w późniejszym okresie życia, zwłaszcza gdy zaczynamy wymachiwać kijem z dużą prędkością.

Prawidłowy chwyt golfowy wykorzystuje wszystkie cztery palce i dłoń, z luźnym uchwytem, który pozwala kijowi obracać się w rękach podczas swingu. Możesz mieć problem z uchwytem, jeśli czujesz, że klub "blokuje" lub "łapie" w rękach za każdym razem, gdy prędkość swingu wzrasta. Jeśli tak się dzieje, należy szukać instruktora golfa lub golf pro, aby uzyskać to naprawić.

Popraw swój takeway

Odejście jest często miejscem, gdzie pojawiają się najczęstsze problemy w swingu golfisty. Dobry takeaway jest bardzo ważny, ponieważ ustawia wszystko inne, co następuje po nim. Jest to pierwsza część Twojego swingu golfowego, więc jeśli nie jest wykonana poprawnie, wpłynie na resztę Twojego swingu. Takeaway jest tym, co sprawia, że klub porusza się z całkowitego bezruchu, aby zbudować prędkość i moc, której potrzebujesz, aby uderzyć piłkę. Jeśli jest zrobiony źle, wpłynie na resztę swingu golfowego. Świetnym sposobem na sprawdzenie swojego startu jest spojrzenie w lustro. Jak to zrobisz, wyobraź sobie, że uderzasz strzał w środku rundy. To może brzmieć dziwnie, ale może być naprawdę skutecznym sposobem na zidentyfikowanie problemów, które masz ze swoim swingiem.

Różnica między dobrymi golfistami a wielkimi polega na tym, że ci wielcy potrafią konsekwentnie powtarzać ten sam ruch w kółko. Sekret tkwi w zrozumieniu tego, co chcesz zrobić, a następnie wbudowaniu tego w swój swing. Większość golfistów instynktownie wie, jak chce, by wyglądał ich swing. Niestety, ich ciała nie zawsze współpracują.

To jest, gdzie może wkradać się straszny "reverse pivot". Mówiąc prosto, reverse pivot jest wtedy, gdy twoje ramiona odwracają się do tyłu zbyt szybko, a biodra pozostają w tyle. Może to spowodować wszelkiego rodzaju niespójności w uderzeniu piłki i często jest oznaką, że twoje biodra nie obracają się prawidłowo.

Może to być spowodowane zbyt szybkim zgięciem kolan, zbyt wczesnym przesunięciem tułowia lub próbą wykonania zbyt dużego backwingu. Aby to naprawić, staraj się trzymać kolana zgięte tak długo, jak to możliwe, i trzymaj biodra skierowane do celu podczas wykonywania backwingu.

Wielu golfistów wierzy, że muszą złamać nadgarstek na szczycie backwingu, aby wygenerować prędkość kija. To jest błąd. Twoje nadgarstki powinny być raczej zrelaksowane podczas swingu. Dobrym testem, aby sprawdzić czy robisz to poprawnie jest położenie dłoni płasko przy ścianie. Jeśli możesz położyć rękę płasko przy ścianie i nie przesuwać jej w dół, to prawdopodobnie nadgarstki są rozluźnione. Jeśli musisz drugą ręką dociskać nadgarstek do ściany, żeby się nie zsunął, prawdopodobnie masz zbyt duże napięcie w nadgarstkach. Może to powodować różnego rodzaju problemy, w tym utratę mocy, niespójne uderzenia piłki i możliwe kontuzje nadgarstków. Aby to naprawić, upewnij się, że uwalniasz swoje nadgarstki, utrzymując je zrelaksowane na szczycie swojego backswingu.

Naprawianie haka: Obracaj, obracaj, obracaj!

Jeśli jesteś slicerem, być może odkryłeś już, że prosta czynność polegająca na skuteczniejszym obracaniu bioder i ramion w kierunku celu na szczycie backswingu może znacznie ograniczyć slice'a, a nawet zamienić go w hook. Jeśli czujesz, że kij na szczycie zamachu kołysze się wokół Twojego ciała w prawo (dla praworęcznych), to być może obracasz się za bardzo lub za mało.

Dobrym sposobem na sprawdzenie rotacji jest umieszczenie drewnianego patyczka pomiędzy prawym ramieniem a brodą. Podbródek powinien znajdować się nad kijem w górnej części backswingu, ale pod nim w momencie uderzenia. Jest to dobry wskaźnik tego, czy rotacja jest wystarczająca. Staraj się upewnić, że obracasz się w kierunku celu tak bardzo jak tylko możesz na szczycie swojego backwingu. Jeśli tak jest, powinieneś zauważyć mniej poważne slicki, a nawet haki (dla slicera) od czasu do czasu.

Naprawianie slice'a: Obracaj, obracaj, obracaj!

Jeśli jesteś hakerem, wiesz aż za dobrze, jak frustrujące może być próbowanie prostego uderzenia piłki. Dobrą wiadomością jest to, że naprawa slice'a jest tak prosta, jak zrobienie wszystkiego, co wymieniono powyżej w sekcji "naprawa hook'a", ale w przeciwnym kierunku. Ponownie, umieść drążek do wyrównywania między prawym ramieniem a brodą na szczycie swojego backwingu. Tym razem twój podbródek powinien znajdować się nad drążkiem. Jeśli obracasz się zbyt mocno, zauważysz, że twoja piłka pójdzie w lewo zamiast w prawo, lub nawet prosto w środek. To dobrze, bo teraz wiesz, że musisz mniej się obracać i zastosować więcej przerwy w nadgarstku przy uderzeniu, aby wyprostować swoje strzały.

Naprawianie fade'a: Wyprostuj się!

Dla tych, którzy lecą z piłką w lewo, po prostu mniejsza rotacja i większe przełamanie nadgarstka przy uderzeniu ponownie naprawi twój slice. Ale dla tych, którzy lecą z piłką w lewo, problem jest prawie zawsze zakorzeniony w złej postawie i braku siły rdzenia. Pod adresem, prawidłowa postawa golfowa wygląda tak: Twoja głowa powinna znajdować się bezpośrednio nad biodrami, a kręgosłup powinien być w neutralnej pozycji. Postawę trudno jest zmienić w trakcie swingu, więc ważne jest, by mieć ją dobrze od samego początku. Jeśli zmagasz się ze złą postawą, może warto zasięgnąć porady eksperta od postawy w golfie. Naprawa postawy pomoże Ci również trafić w piłkę bardziej prosto i z większą konsekwencją.

Golfowy swing jest złożonym ruchem, który wymaga, by każda część twojego ciała funkcjonowała razem w doskonałej synchronizacji. Jeśli nawet jedna rzecz nie jest zsynchronizowana, zauważysz to w swoim uderzeniu piłki. Jeśli zmagasz się ze swoją grą w golfa, ważne jest, aby sprawdzić, czy Twój swing golfowy jest tak blisko "ideału", jak to tylko możliwe. Wyjdź tam i pracuj nad powyższymi wskazówkami, a będziesz na dobrej drodze do cieszenia się grą o wiele bardziej.

Golf jest wspaniałą grą, która oferuje wiele wyzwań dla graczy na każdym poziomie umiejętności. Aby uzyskać jak najwięcej z gry, musisz upewnić się, że twój swing golfowy jest tak wydajny i spójny, jak to możliwe. Nie pozwól, aby zły nawyk wkradł się i spowodował problemy dla Ciebie w dół drogi. Z tymi wskazówkami, będziesz w stanie naprawić swoją grę w golfa i być grając swój najlepszy golf jeszcze.