Akcesoria do golfa: Co musisz wiedzieć przed zakupemGolf to gra polegająca na precyzji, dokładności i równowadze. To także sport, który wymaga specyficznych narzędzi, aby grać w niego prawidłowo. Jest coś więcej do zakupu akcesoriów golfowych niż wymyślenie najbardziej opłacalnej ceny. Typ golfisty, którym jesteś, twój budżet i rodzaj gry, w którą grasz, są ważnymi czynnikami przy wyborze, jakie kluby, buty, torby i inne urządzenia są potrzebne do bardziej efektywnego uprawiania tego sportu. Jeśli chcesz zacząć grać w golfa lub sprawić, by Twoja obecna gra była jeszcze lepsza, to będziesz potrzebował do tego kilku niezbędnych akcesoriów golfowych. 

Driver

Drivery to duże, ciężkie kije używane do tee shotów. Są zaprojektowane dla maksymalnego dystansu, więc ludzie, którzy chcą uderzyć piłkę na długą drogę będą używać tych kijów. Są one również zazwyczaj większe i cięższe niż inne kije, więc są zbudowane dla mocy, a nie dokładności. Jeśli grasz na polu z wieloma doglegami lub innymi niebezpieczeństwami, które wymagają dokładności, będziesz chciał użyć innego klubu. Drivery są zazwyczaj dostępne w loftach 9, 10 i 13 stopni. Loft odnosi się do tego, jak wysoko główka kija znajduje się w stosunku do trzonu. Drivery 9- i 10-stopniowe są przeznaczone dla osób o mniejszej prędkości wymachu, natomiast drivery 13-stopniowe są przeznaczone dla osób o większej prędkości wymachu.

Żelazka

Żelazka są najważniejszymi kijami w twojej torbie. To kije, których będziesz używał do większości swoich strzałów. Jeśli dopiero zaczynasz na polu golfowym, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest pójście do sklepu golfowego, posiadanie ich dopasowania dla klubów i zakup tych klubów. Kluby, które pasują ci najlepiej pomogą ci grać lepiej w golfa. Przy zakupie klubów, chcesz myśleć o swojej grze i rodzaje klubów, które pomogą Ci grać lepiej. Istnieją wszystkie rodzaje klubów tam, i nie trzeba kupić każdy pojedynczy typ, aby grać dobrze. Niektórzy ludzie lubią specjalizować się tylko w kilku klubach, podczas gdy inni lubią mieć szeroki wybór klubów w swoich torbach.

Piłki golfowe

Możesz zauważyć, że wszyscy golfiści uderzają różnymi rodzajami piłek. Istnieje wiele marek piłek golfowych dostępnych i wszystkie obiecują, że są lepsze niż inne. Jednak rzeczywistość jest taka, że golfiści są tak samo skłonni do mylenia się co do tego, które piłki lubią, jak i do tego, że mają rację. Nie ma jednej najlepszej piłki golfowej. Są jednak pewne rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze piłek golfowych:

- Marka: Szukaj renomowanych marek, takich jak Titleist lub Bridgestone.

- Cena: Droższe piłki prawdopodobnie będą miały lepszą jakość, ale tańsze nie zawsze są złe. Po prostu mogą nie wytrzymać tak długo.

- Start: Start piłki (jak wysoko i daleko idzie, gdy ją uderzasz) jest najważniejszą rzeczą, jeśli chodzi o piłki golfowe.

Wały

Wały są częścią klubu, który przenosi energię z twojego ciała do piłki i uruchomić go do lotu. Wał jest częścią klubu, której nie widzisz podczas gry. Istnieją dwa główne rodzaje shaftów:

- grafitowe: lżejsze, bardziej elastyczne i droższe od stalowych

- stalowy: cięższy, mniej elastyczny i tańszy niż grafitowy.

Wały są w różnych długościach, zbyt. Dłuższe wały są dla ludzi, którzy są wyżsi, podczas gdy krótsze wały są dla ludzi, którzy są krótsze. Wał to po prostu część klubu, która łączy główkę z uchwytem.

Torby

Torby są we wszystkich kształtach, rozmiarach i kolorach. Jeśli dopiero zaczynasz grać w golfa i nie masz dużego doświadczenia z tym sportem, może być trudno wiedzieć, jaką torbę kupić. To dobrze, chociaż, ponieważ nie trzeba wydawać dużo pieniędzy na torbę. Musisz tylko znaleźć taką, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Torby posiadają pojedyncze lub wielokrotne przegrody i kieszenie. Niektóre torby mają specjalną przegródkę na buty lub inny sprzęt, który trzeba trzymać oddzielnie od kijów golfowych. Inne zawierają kilka mniejszych przegródek, aby pomóc Ci utrzymać swoje kije w porządku.

Buty

Rodzaj butów, których potrzebujesz, zależy od tego, w jakiego rodzaju golfa grasz. Jeśli grasz swobodnie z przyjaciółmi, każdy rodzaj buta zrobi. Jednak jeśli grasz na polu golfowym, potrzebujesz specyficznych rodzajów butów. Buty przeznaczone do gry w golfa mają kolce na spodzie. Są one przeznaczone do trakcji i pomagają utrzymać stopę na nierównym terenie, takim jak trawa, piasek, a nawet okazjonalne starcie z rough.

Dla zwykłych golfistów są buty do golfa przeznaczone do gry na polu golfowym i wyglądające dobrze poza nim. Buty do golfa są przeznaczone do konkretnego typu gry. Są różne rodzaje butów na różne rodzaje terenu, jak piasek czy trawa. Jeśli grasz w turnieju, możesz być zobowiązany do noszenia określonego typu butów. Sprawdź u organizatora ligi lub turnieju, jaki rodzaj butów powinieneś nosić.

Sprzęt do ćwiczeń

Jeśli jesteś początkujący, będziesz chciał zacząć od podstaw. Istnieje wiele akcesoriów związanych z golfem, których możesz używać do ćwiczeń, ale najważniejszą rzeczą jest znalezienie miejsca do gry. Żadna ilość praktyki nie pomoże ci poprawić się, jeśli nie możesz wyjść i zagrać w grę. Aby lepiej zrozumieć podstawy, możesz również czytać artykuły i książki o golfie. Możesz znaleźć je w sklepach golfowych, bibliotekach i online. Kiedy już nauczysz się podstaw, możesz zacząć dodawać sprzęt do swojej gry. Golf to gra, która polega na precyzji, dokładności i równowadze. Jest to również sport, który wymaga specyficznych narzędzi, aby grać w niego prawidłowo.

Istnieje więcej do zakupu akcesoriów golfowych niż wymyślanie najbardziej opłacalnej ceny. Typ golfisty, którym jesteś, twój budżet i rodzaj gry, w którą grasz, są ważnymi czynnikami przy wyborze, jakie kluby, buty, torby i inne urządzenia są potrzebne do bardziej efektywnego uprawiania tego sportu. Jeśli chcesz zacząć grać w golfa lub sprawić, by twoja obecna gra była jeszcze lepsza, będziesz potrzebował kilku niezbędnych akcesoriów golfowych, aby to zrobić. Nie ma znaczenia, czy wolisz jeździć z