Przewodnik kupującego po kijach golfowych - Niezbędne fakty, aby wybrać ten właściwyGolf to prawdopodobnie najtrudniejszy sport, w którym należy wybrać swój sprzęt. Istnieje nie tylko zawrotna ilość marek, modeli i opcji poszczególnych kijów, ale także szereg mylących i sprzecznych porad dotyczących tego, czego powinieneś używać i dlaczego. Jak w każdym sporcie, zestaw kijów, których używasz może mieć ogromny wpływ na Twoją wydajność, więc mądry wybór jest ważny. Czytaj dalej, aby poznać nasz ostateczny przewodnik po wyborze odpowiednich kijów golfowych dla Ciebie! Możesz myśleć, że ponieważ kije golfowe nie są drogim elementem zestawu, dlatego są nieistotne. Jednakże, tak jak w przypadku każdego innego sportu jest to, co wkładasz w to, co decyduje o tym, jak dużo dostaniesz. Niewłaściwe kije golfowe mogą sprawić, że gra, która już jest wyzwaniem, będzie jeszcze bardziej frustrująca niż musi być, podczas gdy właściwe kije mogą pomóc poprawić twoją grę i sprawić, że rzeczy będą znowu znacznie łatwiejsze.

Czego szukać w kijach golfowych?

Kije golfowe składają się z 3 głównych części - trzonu, główki i uchwytu. Będziesz musiał spojrzeć na każdą z tych części przy wyborze nowego zestawu kijów golfowych, ponieważ każda z nich będzie miała wpływ na twoją grę na różne sposoby. Wał - Jest to część klubu, który łączy głowę klubu do rąk. Jest to również część klubu, która wpływa na Twoją grę najbardziej, ponieważ może znacznie wpłynąć na to, jak głowice klubowe działają. Golf wały są wykonane z grafitu lub metalu.

Wały metalowe są cięższe, ale mogą dać Ci więcej mocy niż grafit. Grafitowe wały są lżejsze, ale nie zapewniają tyle mocy. Główka - Jest to część kija golfowego, którą uderzasz piłkę. Główki kijów są w różnych kształtach i rozmiarach, w zależności od tego, jaki typ strzału próbujesz osiągnąć. Grip - Jest to część kija, którą trzyma się podczas zamachu. Niektóre uchwyty są wykonane z materiału, który jest lekko lepki, co może być pomocne, gdy masz mokre ręce. Inne są wykonane z gładkiego materiału, który jest lepszy dla osób o spoconych dłoniach.

Metal vs. Graphite Shafts

Zaczniemy od shaftów, ponieważ jest to jedna z pierwszych rzeczy, które zauważysz patrząc na różne kije golfowe. Wały większości metalowych kijów golfowych są wykonane ze stali. Wały wysokiej klasy klubów grafitowych są wykonane z włókna węglowego. Materiały są różne, ale są pewne podobieństwa, jak również. Oba materiały są elastyczne i oba są podatne na zginanie, jeśli nie dbasz o swoje kluby. Oba mogą być wyprostowane, jeśli zostaną wygięte podczas normalnego użytkowania. Główną różnicą między tymi dwoma materiałami jest to, że wały stalowe są znacznie cięższe niż wały grafitowe. Dla większości ludzi, ta różnica sama w sobie jest wystarczająca, aby kołysać je w kierunku klubów grafitowych. Ale jest coś jeszcze, że może przechylić szalę nawet więcej.

Irons and Hybrids

Wiele osób uważa, że jedyną różnicą pomiędzy ironami a hybrydami jest to, że hybrydy mają trochę więcej masy w dolnej części kija. Jednak, podczas gdy mają one trochę dodatkowego ciężaru w dolnej części, prawdziwa różnica jest w projekcie. Kluby hybrydowe są zaprojektowane z myślą o dwóch rzeczach - poprawieniu gry żelazem i uderzaniu piłki dalej. Hybrydy są zaprojektowane z innym typem głowicy niż żelazka. Głowice w kijach iron są zazwyczaj zaprojektowane tak, aby piłka znalazła się jak najbliżej kija. Głowice w hybrydach są zaprojektowane tak, aby piłka wzbiła się w powietrze i poleciała jak najdalej.

Driver

Driver to kij, który znajduje się na końcu zestawu kijów golfowych. Jest on przeznaczony do najdalszego uderzenia piłki. Przy wyborze drivera jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę.

- Waga - chcesz wybrać driver, który jest wyważony w twoich rękach. Waga kija określi, czy kij jest dla Ciebie odpowiedni, czy nie.

- Elastyczność - chcesz mieć pewność, że driver nie jest zbyt sztywny. Sztywny kij nie będzie wybaczał błędów i ciężko będzie Ci trafić w piłkę.

- Wałek - Wałek drivera powinien być nieco krótszy niż inne kije w Twojej torbie. Jest to spowodowane tym, że chcesz mieć trochę miejsca na obrót główki kija, jeśli nie trafisz w piłkę.

- Loft - Loft kierowcy jest bardzo ważny. Chcesz wybrać kierowcę z odpowiednim loftem, aby uzyskać piłkę w powietrzu.

The 3-Wood and 5-Wood

Kije 3-wood i 5-wood są zaprojektowane tak, aby były dłuższe niż driver i bliższe dystansowi żelaza. Będą to najczęściej używane kije podczas gry. Przy wyborze 3 i 5-drewna należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

- Elastyczność - chcesz mieć pewność, że 3 i 5-drewno nie są zbyt sztywne. Zbyt sztywny kij nie będzie wybaczał błędów i będziesz miał problem z poprawnym uderzeniem piłki.

- Trzon - trzon kija 3 i 5-drewnianego powinien być nieco krótszy niż drivera. Jest to spowodowane tym, że chcesz mieć trochę miejsca na obrót główki kija, jeśli nie trafisz w piłkę.

- Loft - Loft 3 i 5-drewna jest bardzo ważny. Chcesz wybrać kij z odpowiednim loftem, aby piłka znalazła się w powietrzu.

Żelazne - dokładność i odległość

Żelazne kije są twoimi najważniejszymi kijami, ale mają też najwięcej odmian. Z hybrydami, masz w zasadzie jeden klub, ale z ironami, masz wiele możliwości wyboru.

- Typ trzonu - Wybierając żelazne kije, możesz wybrać grafitowe lub stalowe. Grafitowe wały są lżejsze niż wały stalowe, a także są łatwiejsze do zgięcia. Wały stalowe, z drugiej strony, nie zginają się w ogóle.

- Głowice klubów - Z głowicami klubów, są dwie rzeczy, aby spojrzeć na. Pierwszą rzeczą jest loft. Loft to kąt, pod jakim główka klubu jest ustawiona na klubie. Drugą rzeczą jest rozmiar główki klubu. Chcesz się upewnić, że wybierasz kluby z główkami, które są odpowiedniej wielkości dla Twojego wzrostu i swingu. #

Kluby do puttowania Kije do puttowania są zaprojektowane tak, aby umieścić piłkę jak najbliżej szpilki. Wiele osób używa putterów do prawie każdego strzału, ale puttery są przeznaczone do strzałów z krótkiego dystansu. Jedynym sposobem, aby użyć puttera, aby uderzyć długi strzał jest, jeśli masz doskonałą dokładność. Jeśli nie masz doskonałej dokładności, putter będzie albo pchał piłkę do przodu, albo ją cofał.

- Trzonek - Trzonek puttera powinien być dłuższy niż inne kije w Twojej torbie. Dłuższe trzonki są łatwiejsze do kontrolowania i pomagają utrzymać ręce na górze piłki. To zmniejsza sidespin, który jest główną przyczyną piłki, która idzie w jedną lub drugą stronę zamiast prosto.

Teraz, gdy wiesz, czego szukać w kijach golfowych, powinno być łatwiej wybrać odpowiednie dla ciebie. Kiedy jesteś w sklepie, upewnij się, że przetestujesz kije i uderzysz z nimi kilka piłek. W ten sposób można upewnić się, że czują się dobrze i są odpowiedniej długości dla Ciebie. Następnie, można mieć pewność, że następnym razem uderzyć linki, jesteś przy użyciu najlepszych klubów golfowych dla Ciebie. Należy pamiętać, że golf to wymagająca gra, ale nie musi być przytłaczająca i nie musi być czymś, co cię przeraża. Użyj tych wskazówek, aby wybrać najlepsze kluby golfowe dla Ciebie i Twojej gry, a będziesz na dobrej drodze do poprawy swojej gry, ciesząc się grą bardziej, i zrobić kilka nowych przyjaciół po drodze.