5 porad golfowych dla początkujących, które robią różnicęKiedy po raz pierwszy podjąć grę w golfa, istnieje wiele różnych rzeczy, które mogą czuć się przytłaczające i skomplikowane. Jest tak wiele zasad, tak wiele różnych typów strzałów, a na domiar złego, jest nowe słownictwo do opanowania, jak również. Łatwo jest utknąć na pierwszej przeszkodzie, po tym wszystkim, kiedy nie grał w żaden sport od hokeja w szkole średniej z powrotem w 1996 roku (prawdziwa historia), to jest dość trudne nowe działania. Nawet dla doświadczonych sportowców, nauka gry w golfa może być zniechęcającą perspektywą - ale nie niemożliwą! Z właściwym podejściem i właściwą radą, podbijesz to pierwsze tee znacznie szybciej niż myślisz. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z golfem lub już od jakiegoś czasu uderzasz piłki treningowe na swoim podwórku i chcesz przenieść swoją grę na wyższy poziom, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci stać się lepszym golfistą w krótkim czasie.

Poznaj zasady i etykietę

Jest tak wiele różnych rodzajów strzałów, a do tego wszystkiego dochodzi jeszcze nowe słownictwo, które trzeba opanować. Łatwo jest utknąć na pierwszej przeszkodzie, po tym wszystkim, nie grając w sport od liceum hokeja z powrotem w 1996 roku (prawdziwa historia), to jest dość trudne nowe działania. Możesz myśleć, że trzeba zacząć od uderzenia driving range, ale tak naprawdę, to chipping i putting greens gdzie naprawdę nauczyć się kilku ważnych umiejętności. Zanim jeszcze postawisz stopę na pierwszym tee, powinieneś dobrze zrozumieć wszystkie zasady i etykietę. Jakich kijów powinieneś używać przy każdym uderzeniu? Jakie są Twoje opcje, gdy piłka jest w kłopotach? To wszystko są rzeczy, które musisz wiedzieć zanim jeszcze dotkniesz kija golfowego. Pomoże Ci to poczuć się pewniej na polu, a także unikniesz denerwowania kolegów golfistów błędnymi strzałami.

Zacznij od chippingu i puttingu

Zanim zaczniesz ćwiczyć swoją długą grę, lepiej spędzić trochę czasu na chipping green i putting green. Te strzały nie tylko budują umiejętności i pewność siebie, aby przyzwyczaić cię do przebywania w nowym środowisku, ale także hone twoją zdolność do kontrolowania piłki golfowej. Poprzez putting i chipping, dostaniesz poczucie, jak piłka golfowa ma się zachowywać, co można następnie zastosować do swoich pełnych strzałów swing. Kiedy dopiero zaczynasz, chcesz mieć pewność, że budujesz solidne podstawy, a to są dwa kluczowe obszary, od których możesz zacząć. Te strzały pomogą Ci również zapoznać się z Twoim sprzętem golfowym, jak również z tym, jak piłka zachowuje się na różnych kijach. Kiedy już masz te strzały nailed, można następnie pracować nad pełnym swingiem.

Znajdź dobrego instruktora

Jak w każdym sporcie, jeśli chcesz stać się kompetentnym golfistą, musisz ćwiczyć. Ale jeśli wyjdziesz na swoje podwórko lub lokalny driving range i po prostu zaczniesz uderzać piłki, nie zajdziesz zbyt daleko. Jedynym sposobem na poprawę swojej gry jest uzyskanie praktycznych porad i posiadanie kogoś, kto obserwuje, jak uderzasz piłkę. Chociaż istnieje wiele instruktorów tam, nie wszystkie są równie dobre w tym, co robią. Dobry instruktor pomoże ci znaleźć twoje naturalne zdolności sportowe i poprawić je. Pomoże ci również znaleźć twoje mocne i słabe strony, i zajmie się nimi indywidualnie, aby pomóc ci poprawić swoją grę do najwyższego poziomu w jak najkrótszym czasie. Przy wyborze instruktora, szukaj kogoś, kto jest certyfikowany i ma doświadczenie w pracy z początkującymi.

Nie zapomnij oddychać

Tak ważne, jak to jest, aby dowiedzieć się o zasadach i różnych rodzajów strzałów, najważniejszą rzeczą, którą możesz zrobić, gdy po raz pierwszy podnieść klub golfowy jest być spokojny i zrelaksowany. Jest to prawdopodobnie najtrudniejsza część golfa dla początkujących, aby uchwycić, ale jest to również najważniejsze. Jeśli czujesz się zestresowany i zdenerwowany, prawdopodobnie będziesz chwytał kij zbyt mocno i nadmiernie wymachiwał, co sprawi, że uderzenie piłki będzie o wiele trudniejsze. Jeśli nie jesteś zrelaksowany, będziesz miał naprawdę trudny czas, aby kontrolować swój rytm i tempo. Nie musisz być zen, ale musisz być spokojny i zrelaksowany.

Aby pomóc Ci się zrelaksować i skupić na właściwych rzeczach, spróbuj liczyć swoje oddechy podczas gry. Skup się na swoim oddechu i na niczym innym. Pomoże Ci to skupić się na wykonywanym zadaniu i uniknąć zdenerwowania.

# Następnym krokiem będzie driver

Jeśli jesteś zupełnie nowy w golfie, możesz mieć pokusę, aby zacząć od najłatwiejszego klubu w swojej torbie, puttera. W końcu to jedyny klub, który nie wymaga pełnego swingu golfowego, prawda? Nieprawda. Podczas gdy putter jest ważnym kijem do nauki, nie jest to właściwy kij na początek. Zamiast tego spróbuj drivera, który jest najdłuższym i najtwardszym kijem w twojej torbie. Choć może Ci się wydawać, że powinieneś zacząć od 9-ironów, driver jest w rzeczywistości lepszym punktem wyjścia. Dzieje się tak dlatego, że jest to znacznie łatwiejszy ruch do wykonania, masz dużo czasu, aby ustawić swój strzał i masz korzyści z korzystania z pola tee, aby pomóc ci prowadzić. Driver jest również doskonałym kijem, ponieważ pomaga nauczyć się prawidłowej techniki pełnego swingu.

# Wnioski

Golf to gra, która wymaga dużo cierpliwości i praktyki, i jako taka, jest to gra najlepiej nadająca się dla starszych ludzi. Jeśli masz ponad 18 lat, nie ma powodu, dla którego nie możesz spróbować tego sportu, a co ważniejsze, istnieje wiele sposobów, aby poprawić swoją grę, jeśli dopiero zaczynasz. Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swoje doświadczenie na greenach, te wskazówki golfowe pomogą Ci to zrobić. Od poznania zasad i etykiety do znalezienia dobrego instruktora i spróbowania kierowcy następnego, te wskazówki pomogą Ci stać się lepszym golfistą w krótkim czasie.