Jak wybrać właściwą torbę golfowąKiedy myślisz o zakupie nowej torby golfowej, prawdopodobnie jest kilka rzeczy, które przychodzą Ci do głowy. Czy jest wodoodporna? Czy ma dużo kieszeni? Co moi koledzy pomyślą o jej wyglądzie? Jeśli jesteś początkującym golfistą, może Ci nie przyjść do głowy, jak ważna może być właściwa torba golfowa. Jednak po kilku lekcjach i jednej lub dwóch rundach, prawdopodobnie zaczniesz zdawać sobie sprawę, jak ważna jest Twoja torba. Nie trzeba długo czekać, aż przechowywanie sprzętu stanie się irytujące i niewygodne. Dlatego nadszedł czas, aby zainwestować w coś, co ma sens dla twojego poziomu umiejętności i typu golfisty, którym jesteś. Oto kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę przy zakupie nowej torby...

Wodoodporna torba jest koniecznością

Jeśli mieszkasz w obszarze, który jest podatny na deszcz i inną niesprzyjającą pogodę, możesz chcieć rozważyć wodoodporną torbę golfową. Podczas gdy wszystkie torby są zaprojektowane tak, aby utrzymać twoje kluby suche, gdy są w torbie, wodoodporna torba jest zaprojektowana tak, aby utrzymać torbę suchą, gdy jest poza samochodem. Wodoodporna torba ochroni resztę twojego sprzętu w bagażniku przed zamoczeniem, co jest szczególnie ważne, jeśli regularnie podróżujesz z kijami podczas wiosny i jesieni. Wodoodporna torba ochroni również Twoje kije przed korozją, co może być poważnym problemem dla osób, które nie czyszczą i nie przechowują regularnie swoich kijów. Jeśli mieszkasz w wilgotnym klimacie, powinieneś zdecydowanie poszukać wodoodpornej torby.

Podzielona pamięć

Patrząc na torby golfowe, przekonasz się, że istnieje wiele różnych projektów i punktów cenowych. Niektóre torby są bardziej funkcjonalne niż inne i być może będziesz musiał wydać trochę więcej, aby uzyskać coś, co pasuje do twoich potrzeb i jest wykonane z wysokiej jakości, trwałych materiałów. Jeśli regularnie używasz dalmierza, warto znaleźć torbę, która zawiera specjalną kieszeń na niego. Inne torby mogą mieć inne obszary, w których można przechowywać piłki, tee i inne przedmioty, których używasz podczas rundy golfa. Jeśli regularnie nosisz wiele dodatkowych przedmiotów na polu, powinieneś poszukać torby, która ma wiele dużych kieszeni, w których możesz je przechowywać. Możesz wybrać torbę z dużą centralną komorą, w której możesz przechowywać swoje ubrania, buty i inne niezbędne rzeczy.

Lekkie materiały

Najlepsze torby golfowe są zbudowane z mocnych i lekkich materiałów. Niektóre torby są wykonane z wytrzymałego nylonu, podczas gdy inne są zbudowane z poliestru lub poliuretanu. Najlepsze torby są na tyle lekkie, że można je łatwo przenosić na pole i z pola, ale na tyle mocne, by przechowywać wszystkie kije bez złamania. Kiedy wypróbowujesz różne torby, powinieneś je podnieść i podnieść z ziemi. Najlepsze torby golfowe są lekkie, ale również wystarczająco trwałe, aby poradzić sobie z nadużyciami, które przychodzą z regularnym golfem. Niektóre torby mają również wzmocnione uchwyty, które mogą sprawić, że noszenie torby będzie łatwiejsze i wygodniejsze. Jeśli regularnie chodzisz kilka mil do i z pola golfowego, szczególnie docenisz torbę z mocnym i wygodnym uchwytem.

Dopasuj swoje shafty

Jeśli grasz dużo w golfa, prawdopodobnie masz swój ulubiony zestaw kijów. Jeśli chcesz wymienić swoją torbę, możesz rozważyć torbę, która będzie pasować do twoich kijów. Kolor i materiał torby powinien pasować do koloru klubów, tak aby patrząc w dół na swoją torbę, nie zauważyć jej. Jeśli włożyłeś dużo czasu i pieniędzy w swoje kluby, możesz chcieć rozważyć zakup torby, która pasuje do twoich najbardziej cenionych klubów. Większość golfistów ma zestaw klubów, które naprawdę kochają, i mogą chcieć dopasować te kluby z torbą, która jest wykonana z tych samych materiałów.

Poszukaj ergonomicznego paska

Pasek na ramię w twojej torbie golfowej jest jednym z najczęściej używanych elementów wyposażenia. Spędzisz dużo czasu z ramieniem spoczywającym na lub w poprzek tego paska. Jeśli pasek jest cienki i delikatny, może nie być wystarczająco wygodny lub trwały, aby przetrwać bardzo długo. Jeśli zamierzasz spędzić dużo czasu nosząc swój sprzęt, możesz chcieć poszukać torby z grubym i wygodnym paskiem. Spróbuj znaleźć pasek, który jest również ergonomiczny; to znaczy, że ma konstrukcję, która pozwala mu wygodnie dopasować się do twojego ciała. Jeśli masz słabe plecy lub inne problemy fizyczne, możesz poszukać torby z szerokim paskiem, który rozkłada ciężar torby na oba ramiona.

Nie zapomnij o dodatkach

Kiedy kupujesz nową torbę do golfa, będziesz miał okazję dokonać kilku wyborów projektowych. Upewnij się, że wybierzesz torbę, która jest wystarczająco duża, by pomieścić wszystkie twoje kije, ale nie będzie cię obciążać podczas chodzenia na pole i z pola. Jeśli poświęcasz dużo czasu na grę w golfa, możesz rozważyć zakup torby, która zawiera wbudowany stojak. Stojak pozwala na ustawienie torby w dół i odpoczynek podczas gdy robisz sobie przerwę lub bierzesz kilka swingów treningowych. Możesz również rozważyć zakup torby z miejscem do przechowywania telefonu lub rękawicy golfowej. Kilka toreb ma nawet specjalne miejsce, gdzie można przechowywać napój, co może być bardzo pomocne w gorący dzień.

Większość golfistów w końcu musi wymienić swoją torbę. Jeśli robisz zakupy dla nowej torby, prawdopodobnie będziesz miał kilka opcji. Najlepsze torby są wykonane z wysokiej jakości materiałów i są zaprojektowane tak, aby wytrzymać wiele rund golfa. Jeśli chcesz torbę, która jest zbudowana, aby trwać, należy szukać torby, która jest wystarczająco duża, aby pomieścić wszystkie swoje kluby, ale nadal jest wystarczająco lekki, aby przejść do i z pola. Jeśli chcesz torbę, która będzie trwała, powinieneś wybrać taką, która jest wykonana z mocnych i lekkich materiałów. Możesz również rozważyć torbę, która zawiera pasek z ergonomiczną konstrukcją. Z odpowiednią torbą golfową, Twoja gra się poprawi, a noszenie sprzętu na i z pola będzie łatwiejsze i wygodniejsze.